Kauno pilis

HomeLankytinos vietosPilys

Kauno pilis

Įsikūrusią šalia pagrindinės Kauno gatvės, vadinamos Laisvės alėja, Kauno pilį rasti nesunku – ją aplankyti ir įdomu, ir naudinga. Tai gotikinis pasta

Velniški sparneliai
Pramogos keturračiais motociklais visoje Lietuvoje
Kauno marių regioninis parkas

Įsikūrusią šalia pagrindinės Kauno gatvės, vadinamos Laisvės alėja, Kauno pilį rasti nesunku – ją aplankyti ir įdomu, ir naudinga. Tai gotikinis pastatas, ilgą laiką tarnavęs miesto gynybos tikslais, tačiau šiandien – tai pagrindinis turizmo informacijos centras Kaune.

Archeologai nurodo, kad Kauno pilis buvo pastatyta XIV amžiuje, nors nėra jokių raštinių šaltinių, patvirtinančių šią informaciją. Tuo metu ji užėmė pusę hektaro ir buvo plačiai žinoma kaip labai stipri pilis. Iškilusi strategiškai itin patogioje vietoje, kur yra Nemuno ir Neries upių santaka, jungianti 2 didžiausius Lietuvos miestus – Vilnių ir Kauną, Kauno pilis dažnai susidurdavo su kryžiuočių puldinėjimais. 1362 metais pilis buvo sugriauta Kryžiuočių ordino, bet lietuviai 1368 metais pastatė naują. Naujoji pilis buvo aptverta 12 metrų aukščio, 3,5 metrų pločio sienomis. Visuose 4 kampuose pastatyti bokštai.

Antrojoje XVI amžiaus pusėje Kauno pilis buvo vėl sustiprinta – vidiniame kieme buvo įrengta medinė galerija, pritaikyta šauliams šaudyti parako ginklais. Deja, kai šios technologijos buvo išrastos, pilis neteko savo gynybinės svarbos – net ir aukštos ir storos sienos negalėjo atlaikyti sprogimų jėgos, todėl pilis tapo Lietuvos kunigaikščių rezidencija. 1549 metais Kauno pilis atiteko žymiai lietuvių didikei Barborai Radvilaitei, labai gražiai pertvarkiusiai pilį. XVII – ojo amžiaus pabaigoje dalis pilies buvo sugriauta Neries upės vandens. Nepaisant to, Kauno pilis tame pačiame amžiuje buvo naudojama Rusijos ir Švedijos kariuomenių kariniais tikslais. Kauno pilis paskutinį kartą buvo nusiaubta tuomet, kai į Lietuvą įžengė Napoleono armija. 1930 metais Kauno pilyje pradėti archeologiniai tyrimai ir išsaugojimo darbai. Pietryčiuose buvęs pilies bokštas buvo atstatytas, o jame įrengtas Vytauto Didžiojo karo muziejus, kurio šiandien pilyje nebėra, nes ekspozicija 9 – ame dešimtmetyje buvo grąžinta į Karo muziejų.

Šiandien Kauno pilis yra nacionalinės svarbos architektūros paminklas. Tai seniausia mūrinė pilis Lietuvoje. Nors pilyje nėra jokios nuolatinės parodos, įvairias ekspozicijas čia galima pamatyti gana dažnai. Vasarą turistai kviečiami apsilankyti pilies bokšte ir jos požemiuose, norint artimiau susipažinti su Kauno istorija savotiškai atsiduriant jos viduje. Kadangi čia yra įkurtas turizmo informacijos centras, žmonėms suteikiama visa informaciją apie keliones, ekskursijas ir pramogas Kauno rajone. Žmonės čia taip pat gali įsigyti originalių suvenyrų, užsisakyti viešbučius, ekskursijas ir transportą.

Kauno pilis yra itin saugomas istorinis paminklas, šiandien demonstruojantis žmonėms pirmąją erdvinę konstrukciją Lietuvos teritorijoje. Šios pilies griuvėsiai, esantys ant nuostabią upės slėnio panoramą atveriančios kalvos, neabejotinai yra viena svarbiausių lankytinų vietų Kaune.

Kontaktai

Kauno pilis
Pilies g. 17, Kaunas
+370 37 323 436
www.kaunopilis.lt

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 1