Kaunas – susipažinkite su Lietuva Kaunas – dar neatrastas Lietuvos kultūros, tradicijų ir istorijos židinys. Klajodami po grindiniu grįstas gatves,
Kaunas – susipažinkite su Lietuva
Kaunas – dar neatrastas Lietuvos kultūros, tradicijų ir istorijos židinys. Klajodami po grindiniu grįstas gatves, skiriančias nuostabius 16-ojo amžiaus pastatus, išsidėsčiusius Vilniaus gatvėje ir Rotušės aikštėje, eidami senovės pagonių keliais viename iš daugelio mūsų parkų, besigrožėdami šiuolaikinių ir tradicinių parduotuvių, barų ir kavinių deriniu Laisvės alėjoje,atraskite tikrąjį Kauną. Nors Kaunas antrasis pagal dydį Lietuvos miestas, bet gali didžiuotis tuo, kad čia įkurta pirmoji Lietuvoje teatro mokykla, įvyko pirmasis operos spektaklis, surengta pirmoji Dainų šventė, pradėtos transliuoti radiofono laidos.
Žalios medžiais apsodintos alėjos, visiems atviros aikštės, tebeišlikę natūralios upių pakrantės, parkai ir upės tenkina kiekvieno lankytojo skonį ir nuotaiką. Unikalus senasis Ąžuolynas, Napoleono kalnas ir daugelis kitų nuostabių natūralių vietovių – visa tai įspūdingi gamtos kūriniai.
Pagrindinė pėsčiųjų gatvė mieste Laisvės alėja atrodo kaip prabangus medžių ir gėlynų pasažas. Iš 11 panoraminių apžvalgos aikštelių bene gražiausias vaizdas atsiveria nuo Kristaus Prisikėlimo bažnyčios stogo.
Kaunas unikalus tuo, kad jį supa net septyni regioniniai parkai – kiekvienas iš jų žavi dar per amžius urbanizacijos nepaliestu gamtos natūralumu. Į ankstesnius laikus ir tradicijas sugrįšite Rumšiškėse, kur yra unikali senovinių medinių namų iš skirtingų senosios Lietuvos etninių regionų kolekcija.
Pasimėgauti ypatingomis sveikatos procedūromis kviečiame į netoliese Kauno esantį Birštono kurortą.
Kaunas yra Lietuvos krepšinio sinonimas. Būtent šiame mieste 1922 m. įvyko pirmosios krepšinio rungtynės. Kaunas didžiuojasi išskirtine krepšinio istorija, nes čia žaidžia legendinė “Žalgirio” komanda ir jos bei NBA žvaigždė Arvydas Sabonis. Kauno Žalgiris – transkontinentinės V.Jones taurės 1986 m. laimėtojai, daugkartiniai čempionai, 1999 m. parvežę į Lietuvą Eurolygos čempionų taurę. Net fanai žino, kad Kaunas garsus futbolo miestas. Mieste vyksta Pasaulio taurės ir Europos pirmenybių kvalifikaciniai futbolo turnyrai, kuriuose dalyvaja tiek Lietuvos rinktinė, tiek Kauno FBK komanda.
Atletikos čempionatai, rytų kovos menai, boksas, sklandymas, sportiniai šokiai ir kitos varžybos, vykstančios Kaune, aiškiai parodo mieste tvyrančia dvasią – aistra sportui.
Čia galite rasti ir daugelį kitų aktyvaus laisvalaikio leidimo būdų, tokių kaip žvejyba, jodinėjimas, buriavimas, irklavimas, akrobatinis skraidymas, dažasvydis. Kur gi kitur jūs galėtumėt įgyvendinti savo fantastines svajones?!
Kaunas turi ką pasiūlyti kiekvienam, čia galima daug ką pamatyti ir patirti. Taip vadinamame “Velnių” muziejuje, galite pamatyti šiurpinančią 3000 velnių kolekciją. Tai vienintelis pasaulyje Velnių muziejus, garsėjantis didžiule kolekcija , pradėta rinkti dailininko A. Žmuidzinavičiaus.
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus yra seniausias ir didžiausias dailės muziejus Lietuvoje. Tai vienintelė vieta, kur lankytojas gali susipažinti su Lietuvos dailės raida nuo viduramžių iki šių dienų. Muziejus renka, saugo, tyrinėja ir populiarina M. K. Čiurlionio (1875–1911) kūrybą, Lietuvos ir pasaulio kultūrospaveldą. Nacionaliniame M. Konstantino Čiurlionio dailės muziejuje eksponuojami unikalūs kompozitoriaus ir dailininko M.K. Čiurlionio, Jurgio Mačiūno (avangardinio judėjimo Fluxus, kurio pasekėjais buvo Yoko Ono, Joseph Beuys, John Cage, George Brecht and Robert Filliou, pradininkas) darbai.
Rinkinius sudaro M. K. Čiurlionio kūrybos palikimas, lietuvių liaudies menas, XV–XX a. Lietuvos vaizduojamoji ir taikomoji dailė, senovės pasaulio dailė, užsienio šalių vaizduojamoji ir taikomoji dailė, numizmatika, liaudies meno ir Lietuvos meninio gyvenimo archyvai.
Didžiausių Lietuvos upių – Nemuno ir Neries – santakoje, stūkso 13 amžiuje statyta, virš senamiesčio iškilusiu bokštu Kauno pilis. Verta aplankyti pačiame Rotušės aikštės centre esančią Rotušę, vadinamą “baltąja gulbe” arba įspūdingą “Perkūno namą”.
Kauną supa devynių fortų, statytų dar Rusijos Imperijos laikais, žiedas. Devintajame forte įrengtas muziejus II-ojo pasaulinio karo aukų atminimui. Tačiau verta pamatyti ir kitus išlikusius fortus, kurie išsimėtę po visą miestą.
Ypatingą kelionę turėsite pakildami vienu iš dviejų Lietuvoje autentiškų funikulierių, kuriuos rasite tik Kaune. Tai nedideli , vertikalūs traukinukai, kurie kursuoja į kalną ir žemyn.
Norėdami susipažinti su visa Lietuva vienoje vietoje aplankykite muziejų po atviru dangumi Rumšiškes –kuriame susipažinsite su lietuviškomis tradicijomis ir pamatysite daug autentiškų senovinių medinių namų sodybų iš visų keturių Lietuvos regionų: Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos ir Suvalkijos.
Kaunas garsėja ir jame vykstančiais įvairaus žanro festivaliais ir šventėmis. Kiekvienas čia ras ką nuveikti!
Kiekvieną pavasarį ir rudenį vykstantis tarptautinis festivalis “Kaunas jazz” kviečia “padžiazuoti” kartu su žymiausiais atlikėjais tiek tradicinėse, tiek netikėčiausiose vietovėse, tokiose, kaip Sinagoga, laivas ar kitur. Pirmasis tarptautinis „Kaunas Jazz“ festivalis įvyko 1991 metais. Pirmąją džiazo šventę Kaune suorganizavo Jono Jučo sukurta negausi grupelė entuziastų. Festivalis kasmet pakeičia miesto veidą, šimtai gerai nusiteikusių žmonių užplūsta miestą, mėgaudamiesi džiazo garsais. „Festivalis, kurio Kaunui pavydi visa Lietuva, miestą kelioms savaitėms paverčia geros muzikos ir bendravimo išsiilgusių Meka. Kai kurie susitikimai jau turi savo pavadinimą: nuo vieno „Kaunas Jazz“ iki kito“. (Kauno diena)
Kauno festivalis nuosekliai ir rūpestingai puoselėja gausias tradicijas, beveik kasmet kuria naujas. Kai kurios jų – išskirtinės, būdingos tik „Kaunas Jazz“. Viena tokių – Karo muziejaus sodelyje „Kaunas Jazz“ pradžią skelbiantys „Carillon jazz“ projektas. Dar viena neatsiejama „Kaunas Jazz“ tradicija – nemokami sakralinio džiazo koncertai Kauno bažnyčiose.
Pasaulyje žinomas Pažaislio klasikinės muzikos festivalis vyksta visus tris vasaros mėnesius. Festivalio svečiai – “žvaigždės” iš viso pasaulio. Didysis vienuolyno bažnyčios varpas vėl, kaip ir kasmet, pirmąją vasaros dieną paskelbs pradžią tris mėnesius truksiančios šventės – nepakartojamų akimirkų, įspūdingų meninių patirčių, įsimintinų susitikimų tarptautiniame Pažaislio muzikos festivalyje – laiką. Kaunas ir jo svečiai nebeįsivaizduoja vasaros be šio renginio: Pažaislio vienuolyne, Senamiesčio kiemeliuose, bažnyčiose, prie Kauno pilies, Pociūnų aerodrome, IX forte, rotušėje iki rudens skambės muzika, vesdama klausytojus Europos Tarybos inicijuotų programų – „Baroko“, „Vienuolynų“, „Hanzos“ – keliais, dovanodama šventę ir atgaivą sielai.
Kauno miesto gimtadienis – vienas iš žymiausių Kauno kultūrinių renginių, organizuojamų jau keletą metų iš eilės. Ši šventė tapo tradicine, masiška ir populiaria miesto švente. Į šią šventę kviečiami valstybės vadovai, susigiminiavusių su Kaunu miestų vadovai, miestų partnerių delegacijos iš įvairių šalių ir daug kitų garbių svečių. Kauno dienų tikslas – masinės ir populiarios šventės būdu stiprinti Kauno miesto įvaizdį Lietuvoje ir pasaulyje.Kasmetinių “Kauno dienų” metu gegužę pagrindinė pėsčiųjų gatvė nuo miesto centro iki Senamiesčio užpildoma fantastiškais persirengėlių paradais, gatvės prekyba, teatralizuotomis eisenomis, koncertais, mugėmis ir kitais akį patraukiančiais reginiais. Pagrindiniai šventės renginiai vyksta Senamiesčio gatvėse ir aikštėse gegužės 18, 19 ir 20 dienomis. Miesto dienai kasmet sukuriama tai, kas turi istorinę išliekamąją vertę: eilėraščių apie Kauną antologija, šventės simbolis Kaunutis, Tauro moneta.
Kauno šokio teatras AURA kiekvienais metais spalio pirmąją savaitę organizuoja Tarptautinį moderniojo šokio festivalį, į kurį atvyksta šokio trupės iš įvairių pasaulio šalių. Festivalis siekia supažindinti Lietuvos publiką su įvairiomis moderniojo šokio, kaip vienos iš populiariausių šiuolaikinio Vakarų meno formų kryptimis, grupėmis ir teatrais bei nepriklausomais šokėjais iš viso pasaulio. Festivalio metu organizuojami modernaus šokio seminarai profesionalams ir visuomenei, kuriuos veda festivalyje dalyvaujančios trupės. Tai puiki galimybė Lietuvos šokėjams ir choreografams tiesiogiai susipažinti su naujausia šiuolaikinio šokio technika ir išraiškos būdais.
Siūlome atvykti ir į kasmet vykstantį “Operetė Kauno pilyje” renginį,kuris rengiamas Kauno pilies prieigose liepos pradžioje. Renginio metu skamba ne tik klasikinė muzika, b kiekvienais metais pateikiama daug staigmenų – įvairių žinomų atlikėjų koncertų.
Birželio pradžioje Kauną užlieja galingų motociklų gausmas. Kiekvienas gali įsijungti į motociklų ir senų markių automobilių paradą “Bike Show”. Visą savaitgalį kauniečius ir miesto svečius linksmina ne tik įspūdingi motociklų pasirodymai, bet ir įvairių muzikinių grupių koncertai, o festivalį vainikuoja nepakartojami fejerverkai.
Taigi kiekvienas Kaune gali rasti renginį, kuris įtrauks jį į savo sūkurį !
COMMENTS